ZAREJESTRUJ
ZAREJESTRUJ SIĘ
LOGOWANIE
Instalacje elektryczne
DZIAŁ ROZDZIELNIC I OBUDÓW
Laser
Ślusarnia
Malowanie proszkowe
Projektowanie
Grzałki elektryczne
Zasady doboru

Piece akumulacyjne statyczne najlepiej sprawdzają się w pomieszczeniach, w których nie potrzebujemy bardzo dokładnej regulacji temperatury, czyli np. kuchni czy przedpokoju. 

Aby skutecznie ogrzać pomieszczenie, należy dobrać piec o odpowiedniej pojemności cieplnej. Wybór urządzenia zależy przede wszystkim od kubatury pomieszczenia, ale także od: wieku budynku, rodzaju materiału z jakiego jest wykonany, jakości izolacji cieplnej itp. Duży wpływ na dobór mają: szczelność okien, piętro na którym znajduje się mieszkanie, a nawet to czy mieszkamy nad sąsiadem czy nad piwnicą.


Oferta pieców akumulacyjnych statycznych KOA - piece dostępne do wyczerpania zapasów.

 

Typ   

Moc [kW]   

Napięcie zasilania [V]   

Masa [kg]   

Kubatura [m3]   

Wymiary [mm]    

esklep

KOA

3,5/2

3,5

230

155

55

920x630x190

KOA

4/2

4 400 202 60 1150x630x190

 

 
W oparciu o wieloletnie doświadczenie, w tabeli powyżej podajemy sugerowane piece, w zależności od kubatury pomieszczeń. 

Dobór ten ma charakter orientacyjny i nie uwzględnia specyfiki Państwa domu, mieszkania czy biura. W przypadku wątpliwości prosimy o kontakt z naszymi doradcami w Biurze Obsługi Klienta lub u naszych Dystrybutorów.

 

Należy zwrócić uwagę na:

 

  • instalację elektryczną: dla ogrzewaczy o mocy 1,3kW oraz 2kW, 2,6kW, 3,5kW jednofazowa, dla mocy 3kW trójfazowa - sugerowana lub jednofazowa (przy nowej instalacji), przy ogrzewaczach 4kW - instalacja trójfazowa
  • sterowanie ładowaniem - przy nowych licznikach dwutaryfowych należy zapewnić odpowiednie sterowanie tzn. trzeba założyć zegar sterujący załączeniem napięcia w godzinach "taryfy niskiej"
  • kontrolę stopnia naładowania pieca - za pomocą termostatu można ręcznie, na bieżąco kontrolować stopień nagrzania pieca w zależności od temperatury zewnętrznej.