ZAREJESTRUJ
ZAREJESTRUJ SIĘ
LOGOWANIE
Instalacje elektryczne
ROZDZIELNICE I OBUDOWY.
Laser
Ślusarnia
Malowanie proszkowe
Projektowanie
Grzałki elektryczne
Kanthal i Grzałki Elektryczne

Aktualną ofertę grzałek znajdą Państwo pod adresem: https://grzalki-elektrotermia.pl/

 

W naszej ofercie posiadamy materiały ze stopów oporowych i wysokotemperaturowe systemy grzejne szwedzkiej firmy Kanthal:

 

 • druty i taśmy oporowe o temperaturze pracy do 1400°C, używane w przemyśle elektronicznym jako rezystory i potencjometry (wymiary od 0,015 do 0,25 mm); w przemyśle elektrotechnicznym w większości urządzeń domowych (wymiary od 0,1 do 2 mm); w przemyśle przetwórczym i ciężkim jako elementy pieców hartowniczych (wymiary od 1 do 12 mm).

 

 • Kanthal Super - elementy grzejne osiągające w atmosferze powietrza temperatury rzędu 1700°C do 1900°C. Elementy dostarcza się w gotowych kształtach.

 • Fibrothal - jest to próżniowo formowana ceramika włóknista, która zawiera w sobie elementy grzejne.
  Dostępna jest także wersja, w której elementy grzejne występują na powierzchni ceramiki. Fibrothal posiada niską bezwładność cieplną oraz dobrą przewodność cieplną. Daje to możliwość budowy pieców, w których uzyskuje się większą wydajność przy mniejszym zużyciu energii.

 

 • Rury radiacyjne APM oraz rolki transportowe APMT - wyciskane rury promieniujące Kanthal APM i Sandvik 353/253 używane są w elektrycznych piecach akumulacyjnych i piecach gazowych.
  Standardowe wymiary obejmują zakres od 26 do 260 mm (średnica zewnętrzna).

 

 • Rurki osłony czujników i termopar z materiałów odpornych na utlenianie, wytrzymałych mechanicznie, do pracy w środowiskach agresywnych.

 • Tubothal - grzałki metaliczne o dużej mocy, do użytku we wszystkich rodzajach rur promieniujących, w szczególności do rur APM.

 

 • Sylit - element wykonany z węglika krzemu. Są to ogniotrwałe, niemetaliczne elementy grzejne w postaci prętów bądź w formie rur.
  Istnieją dwa podstawowe typy elementów - jeden wykonany z rekrystalizowanego węglika krzemu alfa, znany pod nazwą HOT ROD, GLOBAR i SILIT, oraz drugi rodzaj wykonany z materiału beta o strukturze krystalicznej, znany pod nazwą CRUSILITE i GLOBAR.


Jednocześnie korzystając z materiałów oraz technologii firmy Kanthal produkujemy elementy grzejne - grzałki elektryczne. Specjalizujemy się w produkcji elementów nietypowych na indywidualne zamówienie. 
Są to zarówno grzałki rurkowe jak również grzałki patronowe, opaskowe i ceramiczne. Wykonujemy także spirale do pieców wysokotemperaturowych.

 


 

 


 

Zakład produkcyjny w Niepołomicach

 

Systemy grzejne

Produkty Kanthal

Ul. Fabryczna 10

32-005 Niepołomice

Tel. 12 306 52 40

Tel. 12 306 52 00 wew. 4

systemy.grzejne@elektrotermia.com.pl

 


Godziny otwarcia

Poniedziałek - piątek: 7 -15    sobota - niedziela: nieczynne

 


 

Katalog Kanthal stopy oporowe
POBIERZ
Technologia Kanthal(ang)
POBIERZ
Folder Elektrotermia grzałki
POBIERZ