ZAREJESTRUJ
ZAREJESTRUJ SIĘ
LOGOWANIE
Instalacje elektryczne
ROZDZIELNICE I OBUDOWY.
Laser
Ślusarnia
Malowanie proszkowe
Projektowanie
Grzałki elektryczne
Piece dynamiczne DOA ../3

Piec akumulacyjny z dynamicznym rozładowaniem to urządzenie wyposażone w wentylator, za pomocą którego ciepło oddawane jest do otoczenia. Blok magnetytowy ładuje się przez kilka godzin (zwykle w tzw. " taryfie niskiej", 8 godzin w nocy oraz 2 w dzień), a następnie oddaje zgromadzone ciepło w ciągu dnia poprzez wydmuch powietrza.W piecu dynamicznym zamontowany jest wentylator lub dwa wentylatory (w piecach DOA 40 oraz DOA 50). Wentylatory sterowane są za pomocą pokojowego regulatora temperatury (podłączenie regulatora jest konieczne w przypadku ogrzewaczy dynamicznych). Regulator mierzy temperaturę w pokoju i w momencie, gdy spadnie ona poniżej nastawionej, następuje załączenie wentylatora. Zastosowanie regulatora z możliwością programowania pracy przez cały tydzień, pozwala na dostosowanie temperatury do własnych potrzeb, oraz daje spore oszczędności. Aby optymalnie wykorzystać ciepło z pieca, należy na takim programatorze dokładnie ustawić optymalną temperaturę na czas naszej obecności w pomieszczeniu i niższą gdy nie korzystamy z pomieszczenia przez dłuższy czas np. w godzinach pracy.Dodatkowo w ogrzewaczach dynamicznych serii DOA/3 można zastosować sterownik pogodowy, sterujący ładowaniem pieca w zależności od temperatury zewnętrznej. Dzięki temu piec praktycznie nie wymaga obsługi, zwiększa się także efektywność urządzenia.
 Zalety:

 

  • okres gwarancji -36 miesięcy na piec oraz 60 miesięcy na grzałki elektryczne
  • duża masa bloku grzewczego - Wybierając urządzenia różnych producentów warto zwrócić uwagę na ciężar pieca oraz ciężar wkładu akumulacyjnego ponieważ waga cegieł jest bezpośrednio związana z pojemnością cieplną. Nie zawsze urządzenia o tej samej mocy i zbliżonych wymiarach mają taka sama pojemność cieplną.
  • bezpieczny - posiada znak bezpieczeństwa, zastosowany termostat oraz ogranicznik temperatury
  • efektywny - możliwość utrzymania temperatury na stałym poziomie, materiał bloku ceramicznego najwyższej jakości (posiadający dużą pojemność cieplną)
  • ekonomiczny - wykorzystanie taniej "taryfy niskiej" do ładowania
  • łatwy w transporcie -rozbieralny
  • solidny - elektryczne grzałki rurkowe wykonane w oparciu o technologię i materiał firmy KANTHAL,
  • prosty serwis - dzięki możliwości rozebrania pieca od przodu
  • nowoczesne wzornictwo, kolor - malowany proszkowo, biel europejska, możliwość zamówienia dowolnego koloru z palety RAL
  • lampka - sygnalizacja ładowania ogrzewacza

 

 

Katalog produktów Elektrotermia OZE

 

Deklaracja zgodności UE

 

Instrukcja obsługi ogrzewacz akumulacyjny DOA /3

 

Folder ogrzewacze akumulacyjne Elektrotermia

 

Instrukcja obsługi EKP 370
POBIERZ