ZAREJESTRUJ
ZAREJESTRUJ SIĘ
LOGOWANIE
Instalacje elektryczne
ROZDZIELNICE I OBUDOWY.
Laser
Ślusarnia
Malowanie proszkowe
Projektowanie
Grzałki elektryczne
Zasady doboru

Należy zwrócić uwagę na:

 

  • instalację elektryczną - kurtyny o mocy do 3kW - instalacja jedno lub trójfazowa, kurtyny o mocy 6kW oraz 9kW - instalacja trójfazowa
  • Kurtyny powietrzne elektryczne stosowane są do zabezpieczania drzwi, bram w miejscach gdzie występują duże straty ciepła podczas częstego ich otwierania. Aby jednak dobrze spełniły swoje zadanie trzeba je odpowiednio dobrać.
  • Pierwszym kryterium jest szerokość otworu drzwiowego, wejściowego jaki trzeba zabezpieczyć. Jeżeli kurtyna będzie za wąska to przez niezabezpieczoną część występowały będą niepożądane straty. W przypadku gdy szerokość drzwi jest większa można zamontować dwa urządzenia pracujące obok siebie.
  • Drugie kryterium to wydajność wentylatora zamontowanego w kurtynie, co przekłada się na wysokość montażu oraz na jej zasięg. Jeżeli w kurtynie zamontowany jest wentylator o małej wydajności wtedy bariera powietrzna może być za słaba i kurtyna nie spełni swojego zadania. W przypadku, gdy zastosujemy kurtynę ze zbyt mocnym wentylatorem zwiększy się poziom hałasu oraz powstanie niekomfortowy strumień powietrza przeszkadzający pracownikom i klientom. Warto zajrzeć do dokumentacji technicznej urządzenia lub kierować się wskazaniami producenta. Główna zasada jest taka, że strumień powietrza przy podłodze powinien mieś prędkość około 2 m/s .
  • Kurtyny zimne zalecane są wszędzie tam, gdzie drzwi otwierane są bardzo często, ale na krótko. Przy takich warunkach pracy warto sterować kurtyną za pomocą, np. czujników zamontowanych w drzwiach, dzięki którym uruchamiamy kurtynę tylko w momencie otwarcia drzwi. Często stosowanym rozwiązaniem są także czujniki ruchu załączające kurtynę, gdy klient zbliża się do drzwi. W takich przypadkach nie stosuje się kurtyn z elementami grzejnymi, ponieważ nie zdążą się nagrzać i ogrzać strumienia powietrza.
  • Na dobór kurtyn mają też wpływ takie czynniki jak: usytuowanie drzwi wejściowych i to czy np. występuje silny wiatr i przeciągi.
  • Inne funkcje, jakie może posiadać kurtyna to np. możliwość podłączenia zewnętrznego regulatora temperatur, funkcja sterownia pilotem lub załączania podczas otwierania drzwi.

 


 

Biuro obsługi klienta - sklep

 

Sekretariat

 

Tel. 12 306 52 10

Fax. 12 415 42 40

bok@elektrotermia.com.pl

Tel. 12 306 52 00 wew. 9

Fax. 12 420 28 56

info@elektrotermia.com.pl